Zostały już tylko dwa miesiące na realizację produkcji w ramach projektu

Dnia 15 czerwca 2015 r. mija termin na realizację filmów, seriali i programów telewizyjnych zawierających lokowanie gmin i przedsiębiorstw z kujawsko-pomorskiego. [2015-04-07]

 

Jeszcze w kwietniu nastąpi premierowy pokaz najnowszego filmu Ryszarda Kruka pt. "Ziggy Dust". Dokument ukaże postać Zbigniewa Cołbeckiego - muzyka związanego z zespołami Bikini i Rejestacja. W filmie usłyszym wypowiedzi m.in. Kazika Staszewskiego, Yacha Paszkiewicza i Roberta Brylewskiego. Widzowie będą mogli przekonać się, co spowodowało, że tytułowy Ziggy wsławił się jako tańczący sprzątacz londyńskich ulic. W ramach produkcji swoją markę będzie lokować firma Vobacom z Torunia. Premiera filmu odbędzie się na Festiwalu Sztuki Faktu w sobotę 25 kwietnia.

Połączenie dwóch muzycznych światów - muzyki klasycznej i turntablismu - to temat kolejnej dokumentalnej produkcji realizowanej w ramach projektu, noszącej tytuł "Steve Nash & Turntablism Orchestra". Film, którego producentem jest firma NRD będzie przedstawiał kolejne etapy realizacji nowatorskiego projektu zakładającego współpracę na pozór zupełnie odmiennych środowisk muzycznych. Będzie to rzadka okazja, aby usłyszeć efekt kooperacji Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz  9-ciu najlepszych polskich DJ-ów - turntablistów. Obraz zostanie wzbogacony wypowiedziami znanych krytyków muzycznych na temat środowiska turntablistycznego.
W filmie zobaczymy DJ-ów ubranych w odzież firmy Elita z Dobrzejewic. Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi.

Miłośnicy popularnego serialu emitowanego przez stację TVP "M jak miłość" już niebawem będą mogli obejrzeć swoich ulubionych bohaterów podróżujących po regionie pałuckim. Starostwo Powiatowe w Żninie otrzymało bowiem dofinansowanie na ukazanie najbardziej charakterystycznych atrakcji turystycznych Pałuk w bijącym rekordy oglądalności serialu.

Z dofinansowania skorzystało również przedsiębiorstwo REJS z Rypina - producent akcesoriów meblowych. Produkty marki REJS stały się częścią aranżacji mieszkań w programach "Dekoratornia" i "Dekorady". Odcinki z lokowaniem produktów można zobaczyć na stronie firmy.

Do przyjęcia tezy, że każdy może latać, będzie przekonywać widzów producent filmu "Jak to działa?" - Grupa Falco, która właśnie rozpoczęła zdjęcia do 20-minutowej produkcji przedstawiającej historię i zalety paralotniarstwa oraz technologię zastosowaną w produkcji sprzętu sportowego. Z możliwości pokazania swoich produktów w filmie skorzystał producent paralotni używanych przez Polską Kadrę Narodową PPG - firma Dudek Paragliders z siedzibą w Osielsku.

Ciechocińska solanka, Szlak Solankowy oraz woda mineralna "Krystynka" to produkty markowe regionu, które przybliży widzom producent filmu "W Solankowej Dolinie", a których właścicielem jest Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek S.A. Produkcja w przystępny sposób zaprezentuje m.in. historię ciechocińskich tężni oraz metodę pozyskiwania solanki.

Wszystkie produkcje zrealizowane w ramach projektu "Kujawsko-Pomorskie - Kreatywne Wsparcie Marki Regionu" zostaną wyemitowane do 30 czerwca 2016 roku. Zapraszamy do śledzenia strony oraz konta projektu na portalu Facebook, na którym będziemy informować o terminach emisji.